Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Азербејџан вс Србија – Извештај фудбалске утакмице – 30. март 2021

Србијански Александар Митровић завршио је савршену недељу са још два гола за пласман на Светско првенство како би помогао Балкану до победе над Балканом од 2: 1 у Азербејџану од 2: 1.

Резултат је Србији донео седам бодова из три утакмице, три испред Португала, који у уторак путује у Луксембург. Луксембург на трећем месту има три бода из једне утакмице, ниједан из Ирске и Азербејџана.

– Светски куп 2022: Како функционишу светске квалификације
– Водич за ЕСПН + гледаоце: Бундеслига, Серија А, МЛС, ФА куп и многи други

Бразилац је однео Митровићев резултат на пет голова у уводне три квалификације Србије за турнир у Катару 2022. године, повећавајући досадашњи рекорд своје земље са 41 голом у 64 наступа.

Митровић, који се последњих месеци мучио у прволигашу Фулхаму, рекао је да никада није губио наду да ће убрати плодове свог напорног рада.

Новинарима је рекао: “Верујем у своју способност јер сам особа која се не предаје лако”.

“Немам добру сезону, али знам да ће се труд који сам уложио исплатити, то је временски период. Али то је резултат тимског рада и најбоље је запамтити да атмосфера у свлачионици никада није био бољи.

“Сви су срећни. Чак и дечаци који нису били у тиму на дан меча, урлају против нас. Ово је врло посебна екипа и срећни смо што имамо седам бодова из уводне три утакмице.”

Митровић је у 16. минуту са 15 метара упутио ниског ударца у играча Србина, а капитен Душан Тадић извео је своју најбољу серију док је постизао четврту асистенцију у квалификацијама.

READ  Влада Србије одобрава четири закона о енергетици и рударству

Голман Србије Фредрак Рајковић ускратио је изједначење Али Корбанију у 30. минуту када је пробио мртву тачку и, након неке троме одбране гледалаца, кажњен у року од неколико сати због признања апсурдне казне.

Пхилип Гостиц је ушао у Емин МцМудо унутар простора и послао везног играча Ассирија Рајковића на погрешну стазу.

Изгледало је да Србија неће пронаћи победника након што је чувар домаћина Шакрудин Макомедалијев у 74. минуту избацио Митровића, али је 26-годишњи Србин последњи смех имао најквалитетнији гол.

У 81. минуту Митровић је дошао на слабу леву ногу пре него што је са 16 метара пустио брз волеј у левом доњем углу, а Магомедалев је ухватио танак ветрић.