Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Лаила Анние Фернандез закључује Биллие Јеан Кинг Цуп за Канаду против Србије

Лаила Анние Фернандез уграбила је велику победу за Канаду у квалификацијама за Биллие Јеан Кинг Цуп, драматичном победом данас у краљеву у Србији.

18-годишњи Фернандез из Лавала, Киу, победио је Српкињу Нину Стојановић са 3-6, 6-3, 6-4 да би Канади донео ненадмашно вођство од 3: 0 у мечу Бест оф Фиве.

Фернандез, рангирана на 72. месту света, спремала се да добије пету шансу у утакмици против 87. носиоца Стојановића када су се угашила светла на затвореном терену.

Стојановић, који је у трећем сету заостао 5-4, вратио се из заостатка од 13 минута да би освојио дужи поен. Али Фернандез је освојио следећа два бода да би коначно завршио меч који је трајао 2 сата 46 минута.

Канада је изједначила без појединачне сениорке Бианце Андреесцу, која је повредила стопало. Габриела Дабровски, најбоља канадска дубл играчица, такође није играла.

Меч парова требало је да се одржи касније данас.

Била је то друга дуга утакмица у низу за Фернандес, којој је јуче било потребно два сата и 34 минута да победи Олгу Даниловић са 7-5, 4-6, 6-4 у уводном мечу.

Ватцх | Лаила Анние Фернандез победила је у уводном мечу Купа Биллие Јеан Кинг:

Лаила Анние Фернандез из Лавала, Кио, победила је Српкињу Олгу Даниловић са 7-5, 4-6, 6-4 у уводном мечу плеј-офа Купа Биллие Јеан Кинг. 4:27

230. носилац Ребецца Марино из Ванцоувера довела је Канаду до вођства од 2: 0 победом над Стојановићем са 6-4, 7-6 (6).

Ватцх | Ребецца Марино је победила Стојановића:

230. носилац Ребецца Марино савладала је Ванцоувер од 87. носиоца Нине Стојановић са 6: 4 7: 6 (6) и повела Канаду са 2: 0 у мечу плеј-офа у купу Биллие Јеан Кинг. 1:31

READ  Францисцо Линдор из тима Метс тврди да се мистериозно створење налази у тунелу Цитифиелд иза циркуса у игри

63. носилац Србин, Стојановић, направио је лаган фаул над Фернандезом. Ал Кинди има 45 необвезних грешака.

Канада се квалификује за квалификације следеће године, где ће победом обезбедити пласман у финале Биллие Јеан Кинг 2022. године.

Куп Биллие Јеан Кинг ново је име Фед купа – најбољег међународног репрезентативног турнира у женском тенису.

Ватцх | Одговори на кључна питања о Олимпијским играма у Токију:

Преостало је мање од 100 дана за Олимпијске и Параолимпијске игре у Токију, које су у пуном јеку, упркос епидемији. Ево одговора на највећа питања у вези са такмичењем. 3:41