Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Митровић је поставио рекорд док је Србија зарадила нерешено са Португалијом

Србија 2 Португалија 2

Српски нападач Александар Митровић постигао је водећи гол своје земље 39 пута из 63 међународна наступа након нерешеног резултата са Португалијом у суботу у групи А квалификација за Светско првенство 2022. у суботу.

Нападач Фулхама Митровић искључен је у 46. минуту када су Срби заостали два гола, а Пхилипп Гостиц је изједначио након што је Ђоковићев дубл довео Португал у вођство од 2: 0 у првом полувремену.

Нападач Ливерпоола Јотта нокаутирао је европског шампиона у 11. минуту одличном асистенцијом Бернарда Силве, а додао је још једну када је центаршут Цедриц Соарес-а са 36. убацио са десне стране.

Али Србија се вратила на свој стадион Рајко Митић, а замена на полувремену Немања Радоњић је дизајнирао оба њихова гола и дао печења својим маркерима након паузе, спасивши једанаестерац португалског голмана Антхонија Лопеза.

Српски дефанзивац Никола Миленковић искључен је у непрекидном периоду, показан му је црвени картон због неодговорног изазова, а Цристиано Роналдо је имао добар гол који је секундама касније одбијен.

Роналдо је дугом лоптом срушио српског голмана Марца Димитровића и само је Степхен Митровиц ногом кренуо ка голу да га уништи, али су ТВ репризе сугерисале да је то изван граница.

Србија је у уводној утакмици у среду победила Ирску са 3: 2, оставивши обе стране на четири поена из два меча, док је Португалија победила Азербејџан са 1: 0.