Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Резултат меча Манчестер сити и Пари Сен Жермен: Махрез је дуплирао, сведок је пресељења Ситија у финале Лиге шампиона

Манцхестер Цити се пласирао у финале Лиге шампиона победивши у среду у полуфиналу Парис Саинт-Гермаин, победом од 2: 0. Тим Пепа Гуардиоле је напредовао у збиру, 4-1, док је Неимара и саиграче задржао у Заливу 90 минута да би први пут стигао до финала Лиге шампиона. Ријад Махрез је постигао погодак у оба полувремена, додавши свој гол у првој утакмици, док се Пари Сен Жермен дуго борио са повређеном звездом Килианом Мбаппеом који је остао на клупи током целог меча. Цити ће се у финалу 29. маја у Истанбулу суочити са Цхелсеајем или Реал Мадридом.

Ангел Ди Мариа, који је имао више од сата терора за Парижане, ставио је ствари још горе у другом полувремену глупим црвеним картоном да згази Фернандинха, завршавајући сваку наду у повратак око 20 минута пре краја.

Пари Сен Жермен је ушао у меч и требала су му најмање два гола да би имали шансе, али одбрана Ситија била је инспиративна, заустављајући један ударац за другим да фрустрира страну Мауриција Почетина из новог европског неуспеха.

Жудите ли за већим извештавањем о глобалној игри? Слушајте доле и претплатите се Какав гол! Даили ЦБС Фоотбалл Подцаст Водимо вас са терена и широм света ради коментара, прегледа, резимеа и још много тога.

Што се тиче Ситија, дошли су до тачке у коју су кренули годинама, а сада би могли да буду удаљени 90 минута од коначне награде у европском фудбалу.