Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Србија против Португалије – Извештај фудбалске утакмице – 27. марта 2021

Србија нападач Александар Митровић После ремија са Португалијом 2-2 у квалификацијама за Групу А 2022 за Светско првенство 2022. у суботу, постао је играч са највише бодова свих времена у својој земљи са 39 голова из 63 међународне утакмице.

– УЕФА СП квалификација на ЕСПН +: Стреам Гамес, Реплаи (само за САД)
– Даили Стреам ЕСПН ФЦ на ЕСПН + (само за САД)

Нападач Фулама Митровић је одвучен у 46. минуту док су Срби заостајали два гола. Филип Каустик Двоструки Диего Јота изједначио је након што је у првом полувремену повео Португалу са 2: 0.

Утакмица је имала контроверзни врхунац када је Кристијано Роналдо ускратио Португалу јасног победника у зауставном времену, када је српски дефанзивац Стивен Митровић уништио лопту након што је прешла линију како су показале ТВ репризе.

Али у одсуству видео помоћног судије (ВАР), холандски судија Данни Магелли продрмао је игру и Роналдо је избрисао своју сцену праћења пре него што је случај покренут због неслагања.

Пре неколико секунди, српски дефанзивац Никола Миленковић искључен је због директног црвеног картона због тешког изазова против португалског везисте Данила Переире.

Нападач Ливерпула Јотта избацио је европског првака из узбудљивог меча насловом у 11. минуту Бернардо Силва Додао је помоћ и 36 у још једном погледу Цедриц Соурце Крст здесна.

Али Србија се вратила на свој стадион Рајко Митић, хонорарна алтернатива Немања Радоњик, Који је дизајнирао оба њихова гола, испекао своје маркере након паузе, а такође је и одлично уштедео португалског голмана. Антхони Лопез.

Бранилац Србије Никола Миленковић Црвени картон је приказан директно за неодговорни изазов противника и послат да заустави време Кристијано Роналдо Неколико секунди касније добра намера је одбијена.

READ  Змај Стојковић жели да на почетку постави ознаку српског шефа

Роналдо је срушио српског чувара Марко Димитровић Дугом лоптом и бочном ногом је само ка голу Стефан Митровић Уништите га, али ТВ репринти сугерирају да је то било изван оквира.

Србија је у уводној утакмици у среду победила Ирску са 3: 2, оставивши обе стране на четири поена из две утакмице, док је Португал победио Азербејџан са 1: 0.

Одлука је такође означила биттерсвеет прекретницу за португалског тренера Фернанда Сантоса, који је на 1.000 утакмица постигао ретку прекретницу као главни тренер у клубу и на међународном нивоу.