Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Српски играч Вакид Аббасов освојио је награду за најбољи боксерски турнир за мушкарце у Београду

Српски Вакит Аббасов освојио је боксерску титулу код мушкараца на првенству Београда

Финале мушкараца 58. издања Турнира победника Београда одржано је и у главном граду Србији. Београдски победник вратио се на боксерску табелу после две године разлике, а нови поносни европски шампион У22 државе домаћина Вакит Аббасов освојио је титулу велтера (69 кг) и награду за најбољи бокс за мушкарце.

Београд ће бити домаћин АИБА-иног елитног светског првенства у боксу касније ове године. Због тога је постојало значајно интересовање националних федерација за учешће у београдском такмичењу победника. Укупно 208 боксера из 35 федерација послато је из 4 федерације на Турнир победника у Београду, који се традиционално одржава у априлу сваке године.

Турнир је одржан уз исте ЦОВИД-19 протоколе и мере безбедности као и АИБА-ино светско првенство у боксу у Кијеву.

Европски шампион У-22 Вакит Аббасов освојио је златну медаљу за Србију

Вакит Аббасов освојио је златну медаљу на европском првенству ЕУ22 у боксу за борбе до 22 године у Владивостоку и постепено се пласирао на руску елитну националну ранг листу. Боксач у полутешкој категорији (69 кг) одлучио је да се пресели у Србију прошле године, претходно је представљао своју нову државу на међународним такмичењима.

Нова српска сензација елиминисала је у полуфиналу сребрног медаље АИБА-иног светског боксерског првенства, Пат МцЦормацк-а, појачавши му самопоуздање у мечу титуле београдског победника. Аббасов се сусрео с Русијом Алиссом Схериффов због златне медаље, а он је напорно радио из близине да би на београдском догађају освојио златну медаљу у најјачој тежинској категорији.

Пипоснов и Зинулинов су освајачи златних медаља у Казахстану

READ  Фудбал: Роналдо је упао док је Португал негирао победу против Србије

Казахстан је послао јак тим у београдску победничку конкуренцију, а њихов учинак у мушком делу такмичења био је две златне, две сребрне и три бронзане медаље. Саген Пипосинов је 2019. године ушао у елиту у мувој категорији (52 кг), победивши на неколико међународних турнира и освојивши бронзану медаљу на Светском боксерском првенству у Јекатеринбургу АИБА. Двадесетчетворогодишњи Казахстанац је у јединственом мечу упознао свог најбољег суседа, киргистанског АСПЦ шампиона Азије Асада Хусеина и победио у мечу врхунским учинком. Његов колега, државни првак Јердуган Женулинов, рођен је 1997. године под именом Пипосинов и у финалу је победио тројицу руских боксера, укључујући Артура Субанкулова.

Вхиттакер и Цларк добили су награде на догађају

Енглески тим се пре два и по месеца вратио на међународне догађаје на Босковом меморијалу у Мађарској, а њихово тренерско особље одлучило је да настави припрему за такмичење Београдског победника. Учинак Енглеске у јакој конкуренцији освојио им је две златне и пет бронзаних медаља, где су се њихови прволигаши показали као најбољи.

Бењамин Вхиттакер, бронзани медаља на АИБА-ином светском боксерском првенству, плодан је боксер у лакој категорији (81 кг) и није освојио титулу у тој категорији, а освојио је и награду за најбољег техничара. Двадесетчетворогодишњи боксер био је пребрз за казахстанског АИБА-иног светског првака за младе Нурбека Оралбева у финалу. После победе и освете Русу Макиму Бабану, његов саиграч, звезда супертешке категорије (+ 91 кг) Фрејзер Кларк освојио је Најбољи страни боксерски трофеј у Београду.