Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Феноменално: Новак Ђоковић запањио је Аслана Каратсева код куће на Отвореном првенству Србије 2021

Навијачи су недавно били сведоци заиста узбудљивог полуфинала на Отвореном првенству Србије 2021. У епском обрачуну, први играч света Аслан Каратсев суочио се са првим светским играчем Новаком Ђоковићем да би стигао до финала турнира. Коначни резултат утакмице био је 7-5, 4-6, 6-4.

Огласи

Чланак се наставља испод ове најаве

Меч је био понављање полуфиналног меча Аустралиан Опена 2021. године, међутим, овог пута се Аслан Каратсев осветио и изашао као победник меча.

1. група: Аслан Каратсев омамио Новака Ђоковића

Огласи

Новак је прво послао Ђоковића, а групу је започео великом победом у три утакмице заредом. Занимљиво је да је у другом мечу преломио, а потом и трећи добио да би здраво напредовао.

📈 У Србији расту нивои …Угради Твеет @ Сербиа Опен2021 пиц.твиттер.цом/вк5д74КСУтј

ТеннисТВ 24. априла 2021

Међутим, Каратсев се није предао и убио. Такође је победио у три гема заредом након што је у петом гему био сломљен. Резултат је био 3-3. Особа која је сервирала победила је у наредна два меча, а резултат је био 4-4 на крају осме игре.

Каратсев је поново тај који је брејк повисио на 5-4 у своју корист. Док служите групи, потрудите се, међутим Свет бр. 1 Играч је преломио и изједначио резултат поново на 5-5.

На половини великих превирања у БеоградуУгради Твеет Преузима Ђоковићу први сет 7-5. # Србија отворена 2021 пиц.твиттер.цом/меесПНЛанМ

АТП турнеја (атптоур) 24. априла 2021

Иако је Јокер некако успео да спаси групу, Каратсев је играо прелепо. Поразио је трећи пут у наредном мечу, а затим је, уз помоћ врхунског победника форхендом, запечатио и следећи меч. Тако је победио у серији 7-5.

READ  Црвена звезда кажњена због расне злоупотребе Златана Ибрахимовића | Спорт

2. група: Новак Ђоковић пада

Ђоковић је поново добро почео, јер је брејком у другом сету повео са 2: 0 преко Каратсева. Међутим, Рус је поново могао да се опорави показујући неке сјајне вештине на терену. Изненађујуће, једном руком је бацио два ударца у леђа и украо срца навијача.

Тенис – АТП Мастерс 1000 – Монте Царло Мастерс – Цоунтри Цлуб Монте-Царло, Рокуебруне-Цап-Мартин, Француска – 14. априла 2021, Новак Ђоковић реагује током меча другог кола против Италијана Јанник Синнер РЕУТЕРС / Ериц Гаиллард

Каратсев је поново прекинуо пето вођство и сада је први пут био у вођству у другом сету. Ствари су излазиле из руку српске легенде и он је морао да учини нешто да одговори. Међутим, Каратсев није био расположен да меч траје толико дуго. Победио је у својој четвртој утакмици заредом и поравнао на 4-2.

Погледајте све терминале!

Два леђа једном руком! 💫Угради Твеет @ Сербиа Опен2021 пиц.твиттер.цом/зСЗк0к6РНб

Ђоковић је прегруписао и преформулисао своју стратегију. Као резултат, коначно је победио у мечу након што их је изгубио четири и сузио разлику на 4-3. Преломио је у следећем мечу и победио и у следећем мечу да би поново повео. Резултат у овом тренутку био је 5-4.

Имамо шибицу на рукама! 🔥

🇷🇸 Угради Твеет Копајући дубоко заузима други сет 6-4 на Каратсеву.# Србија отворена 2021 пиц.твиттер.цом/1ИСЛИ5нЦрф

Служећи за спас групе, Каратсев је рано повео у мечу. Међутим, Ђоковић је био врхунски у одбрани и поново је пробио и постигао резултат 6-4.

Група 3: Одлука

Иако је Каратсев имао две брејк лопте у првој половини трећег сета, није могао да их искористи. Као резултат, Ђоковић је поново успео да победи у првом мечу. Особа која је сервирала наставила је да побеђује и убрзо је резултат достигао 3-3.

Вино Новак

🎥: Угради Твеет |. | Угради Твеет |. | @ Сербиа Опен2021 пиц.твиттер.цом/АР4ФхлздВк

Занимљиво, Ђоковић је у петом гему сачувао три брејк лопте. Као одговор, Каратсев је спасио укупно пет брејк лопти у шест мечева и успео да изједначи. Рус је коначно пробио у седмом гему и сада води са 4-3.

Рус је добио замах након што је победио у претходном мечу и гурнуо га напред да би повећао вођство на 5-3. Сада је био само један меч удаљен од уласка у финале. Међутим, Ђоковић је одговорио, спасивши меч, а затим поравнао на 4-5.

Огласи

Док је представљао меч, Каратсев није дуго потрајао и победио је у мечу прилично лако. Овим је такође победио групу 6-4, чиме је победио у мечу.