Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Фудбал: Роналдо је упао док је Португал негирао победу против Србије

БЕОГРАД (Ројтерс) – Португалац Кристијано Роналдо напустио је терен пре последњег звиждука након што је ускратио јасног победника у контроверзном врхунцу квалификација за Светско првенство против Србије. У суботу.

Холандски судија Данни МцЦлеллан продрмао је утакмицу и није имао места да преиспита одлуку, Роналдо је изгарао у надокнади времена када је српски дефанзивац Степхен Митровиц савладао његов покушај.

Роналдо је бацио капитенски оклоп на земљу непосредно пре терена неколико секунди пре него што је звиждук пуног времена запухао у активној рунди квалификација за Групу А.

Двоструки Диего Јота довео је Португал у вођство од 2: 0 у првом полувремену, али је српски нападач Александар Митровић повукао један у 46. минуту и ​​постигао 39 голова из 63 међународна наступа.

Срби, који су меч завршили са 10 људи, учествовали су у пљачки када је Филип Гостић изједначио и окончали невоље Португалије када је покушај заустављен, а Роналдо је такође тужио за незадовољство када је његов покушај одбијен.

„Тешки су тренуци за варење када осећамо да је кажњена цела нација“, рекао је Роналдо на Инстаграму. „Подићи ћемо главу и прећи на следећи изазов.“

Пре неколико секунди, српски дефанзивац Никола Миленковић искључен је због директног црвеног картона због тешког изазова против португалског везисте Данила Переире.

Резултат је оставио обе стране на четири бода из две утакмице, при чему је Србија водила испред Португала после победе од 1: 0 над Ирском, док је Луксембург трећи са три бода из једне утакмице.

‘Извинити се’

Селектор Португалије Фернандо Сантос био је љубазан да прихвати одлуку, иако је рекао да је неприхватљиво да на овом нивоу такмичења није било ВАР-а.

READ  Влада Србије одобрава четири закона о енергетици и рударству

“Судија ми се извинио одмах после утакмице и морамо да наставимо даље”, рекао је на конференцији за новинаре.

“Био је то јасан циљ, али сада не можемо ништа. Контролисали смо прво полувреме, али смо у другом полувремену изгубили фокус и Србија није успела да их контролише како су напредовали.”

Српски тренер Драгон Стојковић, који је у сриједу у свом дебију у националној репрезентацији направио пет промјена у екипи која је побиједила Ирску, филозоф је о инциденту.

“Никад не коментаришем да ли се судијска одлука одвија њиховим путем или не. Грешке власти су део игре и треба их гледати као такве.

„Роналдо је сјајан играч, али имали смо га углавном вечерас и показао је право расположење и карактер да у другом полувремену одустане од два гола.

“Увек смо знали шта можемо очекивати од сјајног тима попут Португалије, али морате бити храбри против таквог противљења и никада не одустати. Овај тим играча то брзо учи.”

Нападач Ливерпоола Јотта надмашио је европског првака Португалију ударцем главом у 11. минуту из бриљантне асистенције Бернарда Силве, а још један Цедриц Соарес из 36. са десне стране пречке.

Али Србија се вратила на свој стадион Рајко Митић, а замена на полувремену Немања Радоњић је дизајнирао оба њихова гола и дао печење својим маркерима након прекида, одбранивши пенал португалском голману Антхонију Лопезу.

Ефекат је био и горко слатка прекретница за Сантос, који је достигао 1.000 утакмица као главни тренер на клупском и међународном нивоу.

(Написали Сорен Милосављевић; уредили Прита Саркар и Тоби Давис)