Sportal.rs

Будите у току са најновијим дешавањима у Србији на терену са вестима заснованим на чињеницама Спортал, ексклузивним видео снимцима, фотографијама и ажурираним мапама.

Хит Фри Траил Блазер док се Дамиен Лиллард бори

Тхе Портланд Траил Блазерс У недељу увече отишао је до центра Мода, надајући се да ће наставити убедљиву победу над скромним Детроит Пистонс Са последњим наспрам приметно најнижег Миами Хеат. Блазерси су имали победу у Мајамију пре три недеље, али то је било против Теам Хит-а без Јиммија Бутлера. Звезда Хеат-а вратила се вечерас и одбрана Мајамија била је у пуној опреми. Посетиоци су провели ноћ тукући, модрице и давећи Дамиана Лилларда и Блазерс-е, држећи Портланд-ов лук од 31,4%. Резултат је био победа 107: 98 у Мајамију.

Дамиан Лиллард је постигао 12 у поразу и погодио 3-10, 3-8 из распона од три поена. Испробала само 4 слободна бацања. Иусеф Норкитцх се вратио у почетну поставу, додавши 9 скокова и 3 блокаде за 22 минута. Низ Батлерових статистика за 36 минута гласио је 20 поена, 4 украдене лопте, 5 асистенција и 4 скока. Чувар топлоте Вицтор Оладипо није играо ову игру.

Први квартал

Блазерси су нокаутирали, покушавајући да гурну лопту унутра до Норвицха по повратку. На крају су извршили три окретаја на своја прва три поседа. Два пара бацања кугле, један Нуркић, а други Нурков помоћник, исправљају брод. Норкитцх је такође добро играо у одбрани на другом крају, чак и постигао блок. Ово је резултирало прекидом од 11-0 у полувремену који је јуниорском тиму Блазерс-а дао контролу над игром. Још један пар прелаза показао је једину ману у добром старту.

Еннис Кантер је имао живахне лопте и постигао гол унутар гола док је почео своју смену. Међутим, одбрана Портландове јединице 2 није могла сасвим да оправда разлику. Мајами се хранио роњењем и кратким скоковима. Блазерс се праве са троструким и брзим роњењем. Затворивши четвртину, ротирали су јединицу “Три напред” (Нассер Литтле, Дерек Јонес Јр. и Цармело Антхони) како би уравнотежили стартну поставу тројице чувара. Добијање бодова показало се мало тежим. Домаћа одбрана је ипак била мало боља. Када је дим изблиједио, Блазерси су извршили 7 трансформација, али су ипак прошли 31-25.

READ  Отац се захваљује Новаку Ђоковићу што је своје искуство поделио са својим сином Кејуруом Оакијем

Друга четвтина

Топлота се физички игра за почетак другог полувремена. Портланд је имао потешкоћа да одговори. Јонес Јр. је био очигледни играч којег је Миами био спреман да напусти. Региструјте се и ефикасно се осветите. Сви су се мучили. Блазерси су такође окренули лопту. Лаки резултати из последњих кола помогли су Хеат-у да стигне до семафора, што су и учинили у 8:00. Норкитцх је био једини играч Блазерса који је пружио одбрану у кући. Међутим, једном не може бити свуда. Шут Портланда од 30% из лука са три поена није био од помоћи. Хеат нема такав проблем. Пар их је ставио на прво место. Лиллард и МцЦоллум вратили су их уназад, и они су погурали темпо, али Блазерси су заиста имали среће што им је Хеат почео промашивати отворене тројке. У супротном, Мајами би попео 20. Блазерси нису имали толико среће кад је Нуркић ушао у свлачионицу са проблемом леђа. Вратио би се у другом полувремену, али недостајао му је тим. Мајами је напредовао 56-48 у првом полувремену.

Трећа четвртина

Успони и падови Портланда и лаки ударци Мајамија учинили су рупу дубљом како је почела трећа четвртина. Хеат је показао како се меч обрађује са одбраном. Портланд је био приморан да пуца у спорне хице … кад су уопште и добили метак. Температура је повишена 15 минута пре истека три минута. Норман Повелл је одговорио мирно, али Блазерси нису спречили Миами да постигне погодак, тако да лаки погоци нису сузили маргину. Коначно понижење уследило је у 5:30 када је Дунцан Робинсон постигао хет-трик са позиције Лиллард Логоса, поново подижући Хеат 15 након скромног таласа у Портланду. Лиллард је непрестано покушавао да повуче Портланд, али Мајами га је натерао да га гледа и постигне. Лопта се није мицала на крају терена Портланда, што је олакшало посао Хеат-у. Портланд је извео још један ударац када се Цантер забио у раме Јонес-а млађег током вожње, задобио тежак ударац у главу. Мајами је после три водио 89-71.

READ  Растућа грмљавина Покушевског почела је да заслужује НБА поштовање

Четврти квартал

Цантер се вратио у четвртом полувремену, без потреса мозга, али док се то десило, одбрана Мајамија – заједно са њиховом способношћу да постигну поене – поставила им је 20 поена. Свако путовање у Портланд долазило је са огромним физичким контактом. Не само да се прича променила, а и резултати се нису. Тренер Терри Стутс започео је старт са преосталих 4:34, а Портланд је пао 99-80. Дубоке резерве забележиле су заиста добре резултате, али нису биле довољне да прете.

Блазерси су остварили 17 окрета у мечу, што је знатно више од њиховог сезонског просека од 11,3.

Мајами је са терена шутирао 49,4%, са даљине 41,4%.